English

Zážitky

Vychutnejte si klidnou atmosféru historického domu a přilehlé zahrady a poznejte místo s jedinečným geniem loci, tvořeném bývalou barokní farou, renesančním kostelem a mohutnou lípou, která je nejstarším stromem Krkonoš.

Každý návštěvník DOTEKu může využít bezplatnou komentovanou prohlídku domu  – unikátního spojení kulturní památky vybavené moderními technologiemi. Dále nabízíme prohlídky nově opraveného renesančního kostela, který se nachází v těsném sousedství a je nejstarší stavební památkou východních Krkonoš.

Můžete pobývat v naší certifikované přírodní zahradě, ochutnat její plody, přivonět k bylinkám, objevit tradiční horské plodiny. Děti se tu jistě potěší herními prvky – jako je dendrofon, zvonkohra, stavebnice na malém hřišti anebo malý model klauzy, kde si mohou zkusit plavení dřeva.

V případě nepříznivého počasí lze strávit příjemné chvíle v loutkovém divadle (každý může být hercem, režisérem i divákem!), v černé kuchyni, tkalcovně nebo se zabavit pohyblivým modelem krajiny Krkonoš.

A pokud naopak bude počasí přát, vydejte se na některou z našich 12 tematických cest na DOTEK – můžete kráčet po stopách pašeráků, horských hospodářů, dávných turistů, objevit místní pohádky a pověsti…. Kdo si rád láme hlavu, máme pro něj v nabídce questy, které úspěšného hledače dovedou k pokladu. Více informací se dozvíte z našeho katalogu.

Neméně lákavým zážitkem je i účast na našich akcích pro veřejnost jako je třeba Masopust, oslavy Dne Země, divadelně hudební festival DOTEKY, Svatomartinská slavnost či Vánoční pobejtek.

Kulinářským zážitkem bude jistě i návštěva naší „farské“ jídelny, která slouží ubytovaným hostům a využívá místní suroviny a částečně také biopotraviny. Delikatesy servírované v zajímavých historických interiérech pomohou umocnit atmosféru vaší svatební hostiny, firemního rautu či rodinné oslavy.  

INFOKOLONIÁL

Nabídku veškerých našich služeb najdete v Infokoloniálu (za vstupní branou na dvůr DOTEKu) - je to turistické informační centrum, recepce pro ubytované i jedinečný obchůdek s lokálním zbožím v jednom.

Otevírací doba:

Červen-září: 9 – 18 hodin

Říjen – květen: 9-17 hodin

Telefon: 739 203 205

Půjčujeme elektrokola, sněžnice, GPS a dalekohledy.

Prodáváme výrobky a produkty místních řemeslníků a výrobců, od dráteníka, šperkaře tkadleny až po výrobce pralinek, uzenin, medoviny, moštu. Většina z těchto výrobků má značku Krkonoše originální produkt, Podkrkonoší originální produkt. Vedle místních výrobků prodáváme i pochutiny se značkou BIO nebo Fairtrade.

Dále nabízíme klasický turistický sortiment (turistické známky a vizitky, pohledy, informační brožury a mapy). Specialitou jsou publikace o regionu, odborné knihy s tematikou ekologie a šetrného hospodaření v domácnosti a literatura pro děti.